December 15, 2019

Si të ruani dhe ta konsumoni vajin me lule kamomili

Pasi të kenë kaluar dy javë, kullojmë lulet e kamomilit dhe vajin e hedhim në një tjetër enë qelqi. Këtë përbërje ruajeni në një vend të […]
December 15, 2019

Si të përgatisim vajin me lule kamomili

Për këtë kurë mund të përdorni lule kamomili të thara. Mund t’i blini në farmacitë bimore, ose të përdorni kamomilit të freskët. Nëse përdorni kamomil të […]
December 15, 2019

Recetat për Kornfleksat, Musli, Tërsherë

Nje mengjes i lehte, dietik, pak kalori dhe shume I thjeshte e I shpejte ne pergatitje : Shtojme ne nje tas  pak kornfleks  ose musli ose […]
December 15, 2019

Peshk ton i kavërdisur

Edhe peshku ton konservë mund të kavërdiset. Mjafton ta hidhni atë në një tigan, të shtoni salcë soje, xhenxhefil pluhur, perime dhe speca të kuq. Kavërdisini […]
December 15, 2019

Krepa me ton pikant

Domatet, specat djegës, një tufë majdanoz, lëngu i dy limonave dhe vaji i ullirit e transformojnë peshkun ton në një masë të shijshme për të mbushur […]
December 15, 2019

Sallata e shpejtë me vezë

Mos u mjaftoni vetëm me peshk të konsumuar direkt nga koserva. Kombinojeni atë me një sallatë me spinaq të freskët, vezë të ziera, ullinj të zi, […]
December 15, 2019

Kërpudha të mbushura

Përbërësit 20-24 kërpudha të mëdha të pastruara nga kërcelli 2 lugë gjelle me vaj ulliri 250g mish i grirë 2-3 qepë të njoma të grira imët […]
December 15, 2019

Supë me kërpudha

Përbërësit 4 lugë gjelle me gjalpë 1 lugë gjelle me vaj ulliri 2 qepë të grira 4 thelpinj hudhër 750g kërpudha 6 lugë gjelle me miell […]
December 15, 2019

Kërpudha me gjalpë dhe kopër

Kerpudhat jane te pasura  me fibër, kalium dhe vitaminë C, të cilat mirëmbajnë sistemin kardiovaskular dhe ndihmoje rregullimin e nivelit te tensionit ne gjak. Parandalon kancerin […]