Përbërësit

4 lugë gjelle me gjalpë

1 lugë gjelle me vaj ulliri

2 qepë të grira

4 thelpinj hudhër

750g kërpudha

6 lugë gjelle me miell

4 gota me ujë

1 gotë me qumësht

Kripë

Piper

Majdanoz i grirë.

Përgatitja

Vendosni një tenxhere në zjarr dhe hidhni gjalpin. Shtoni hudhrën dhe qepën e grirë dhe lërini të skuqen.

Hidhni kërpudhat e prera dhe kaurdisini lehtë për 5-7 minuta.

Spërkatini kërpudhat me miellin, kaurdisini dhe skuqini dhe për 2 minuta të tjera.

Hidhni ujin dhe lëreni të ziejë.

Më pas shtoni dhe qumështin, kripën dhe piperin dhe lëreni në zjarr sa të trashet lëngu duke e puerzier herë pas here që të mos krijohen kokërriza.

Kur supa tue jetë gati hiqeni nga zjarri dhe spërkateni me majdanoz të grirë.