Përbërësit

20-24 kërpudha të mëdha të pastruara nga kërcelli

2 lugë gjelle me vaj ulliri

250g mish i grirë

2-3 qepë të njoma të grira imët

3 thelpinj hudhër

Kripë

Piper

125g salcë kosi

125g dhjathë

1 tufë majdanoz i grirë

Përgatitja

Ngrohni sobën në 180 gradë. Lyeni mirë me vaj dy tava.

Qëroni dhe lani kërpudhat e lërini mënjanë.

Në një tigan hidhni një lugë vaj dhe vëreni në zjarr. Skuqni aty mishin e grirë derisa të marrë një ngjyrë të kafenjtë.

Kërcenjtë e kërpudhave pritini imët dhe hidhini në tigan për t’i skuqur.

Shtoni djathin dhe salcën e kosit dhe lëreni në zjarr derisa të formohet një masë e njëtrajtshme.

Shtoni hudhrat dhe qepët e njoma të grira, kripën dhe piperin dhe skuqini dhe për 2-3 minuta.

Mbushni kërpudhat dhe vendosini në tavat e lyera me vaj.

Spërkatini dhe pak me vaj ulliri dhe futini për t’i pjekur për 20 minuta.