Mos u mjaftoni vetëm me peshk të konsumuar direkt nga koserva.

Kombinojeni atë me një sallatë me spinaq të freskët, vezë të ziera, ullinj të zi, domate qershizë, piper dhe bizele. Për ta pasuruar shijen kombinoni dy lugë gjelle me uthull vere të kuqe, çerek gote me vaj ulliri, gjysëm luge çaji me mustardë, hudhër, pak kripë, piper të zi, majdanoz dhe borzilok.