Edhe peshku ton konservë mund të kavërdiset. Mjafton ta hidhni atë në një tigan, të shtoni salcë soje, xhenxhefil pluhur, perime dhe speca të kuq. Kavërdisini të gjithë përbërësit dhe servirini mbi një sallatë me rukola ose pilaf.