December 15, 2019

Kërpudha me gjalpë dhe kopër

Kerpudhat jane te pasura  me fibër, kalium dhe vitaminë C, të cilat mirëmbajnë sistemin kardiovaskular dhe ndihmoje rregullimin e nivelit te tensionit ne gjak. Parandalon kancerin […]
December 15, 2019

Supë me kërpudha

Përbërësit 4 lugë gjelle me gjalpë 1 lugë gjelle me vaj ulliri 2 qepë të grira 4 thelpinj hudhër 750g kërpudha 6 lugë gjelle me miell […]
December 15, 2019

Kërpudha të mbushura

Përbërësit 20-24 kërpudha të mëdha të pastruara nga kërcelli 2 lugë gjelle me vaj ulliri 250g mish i grirë 2-3 qepë të njoma të grira imët […]
December 15, 2019

Sallata e shpejtë me vezë

Mos u mjaftoni vetëm me peshk të konsumuar direkt nga koserva. Kombinojeni atë me një sallatë me spinaq të freskët, vezë të ziera, ullinj të zi, […]