December 15, 2019

Si të ruani dhe ta konsumoni vajin me lule kamomili

Pasi të kenë kaluar dy javë, kullojmë lulet e kamomilit dhe vajin e hedhim në një tjetër enë qelqi. Këtë përbërje ruajeni në një vend të […]
December 15, 2019

Si të përgatisim vajin me lule kamomili

Për këtë kurë mund të përdorni lule kamomili të thara. Mund t’i blini në farmacitë bimore, ose të përdorni kamomilit të freskët. Nëse përdorni kamomil të […]
December 15, 2019

Recetat për Kornfleksat, Musli, Tërsherë

Nje mengjes i lehte, dietik, pak kalori dhe shume I thjeshte e I shpejte ne pergatitje : Shtojme ne nje tas  pak kornfleks  ose musli ose […]
December 15, 2019

Peshk ton i kavërdisur

Edhe peshku ton konservë mund të kavërdiset. Mjafton ta hidhni atë në një tigan, të shtoni salcë soje, xhenxhefil pluhur, perime dhe speca të kuq. Kavërdisini […]